کلاس ارف ( موسیقی کودک) آموزشگاه موسیقی هنرپارسه جهت ترم پاییز از همکنون هنرجو می پذیرد.

برنامه کلاس ارف ترم پاییز  97 به شرح زیر خواهد بود
سه شنبه ها ساعت 18 الی 19 کلاس ارف ویژه متولدین 1391 و 1392
چهارشنبه ها ساعت 18-19 کلاس ارف ویژه متولیدن 1390 و 1389
چهارشنبه ها ساعت 19 الی 20 ویژه متولدین 1393
چهارشنبه ها ساعت 19-20 کلاس ارف ویژه متولدین 1

 

سوالات متداول در زمینه ارف (موسیقی کودک)

شرایط کلاس ارف چیست؟
کلاسها به صورت گروهی (در گروه های 6 الی 8 نفره) تشکیل می گردد. مربی دوره سرکار خانم آنا محسن پور می باشند. ثبت نام کلاس ها به صورت ترمی انجام می پذیرد و هر ترم شامل 10 جلسه کلاس یک ساعته است.

در کلاس ارف چه چیزهایی آموزش داده می شود؟
در کلاس ارف کودکان به مبانی و مفاهیم اولیه موسیقی مانند صدای زیر و بم، سکوت، ریتم تند و کند، حرکات صدا و... آشنا می شوند، پس از این آشنایی اولیه به کمک رنگها و اشعار کودکانه نتهای موسیقی را با اسم و حروف لاتین و به کمک رنگهای می آموزند و سپس نتهای ساده را روی ساز بلز خواهند نواخت. پس از ساز بلز، ساز فلوت ریکوردر را که نوعی فلوت ساده است برای یادگیری نتهای کشیده شروع می کنند. در کنار یادگیری سازهای بلز و فلوت ریکوردر، ساز طبلک نیز برای درک بهتر ریتم به هنرجویان آموزش داده خواهد شد.

دوره ارف چقدر طول می کشد؟
دوره ارف بنا به نوع آموزش و هدف آموزش و همچنین گروه سنی هنرجویان بین 6 تا 10 ترم به طول می انجامد. در آموزشگاه موسیقی هنرپارسه، کلاس ارف هنرجویان 6 و 7 ساله در حدود 6 ترم و کلاس ارف هرجویان 4 و 5 ساله در حدود 8 ترم به طول می انجامد.

آیا دروه ارف ضروری است؟
چنانچه کودکی بخواهد زیر سن 7 سالگی، یادگیری سازی را آغاز کند خیلی بهتر است که دوره ارف را گذرانده باشد. این دوره به هنرجو کمک می کند که ساز تخصصی خود (مانند پیانو و سنتور و...) را بسیار راحت تر یاد بگیرد و پیشرفت بهتری داشته باشد.

بهترین ساز برای کودکان چیست؟
بهترین ساز برای کودکان سازی است که خود کودک به آن ابراز علاقه می کند و نسبت به آن واکنش نشان می دهد. در صورتی که کودک ساز خاصی را نمی شناسد و شما نیز ساز خاصی را برای وی مد نظر ندارید می توانید با مشاور آموزشگاه مشاوره نمایید. البته در آموزشگاه موسیقی هنرپارسه، در اواخر دوره ارف، هنرجویان با سازهای مختلف آشنا خواهند شد و سازهای مختلف را از نزدیک خواهند دید و صدای آن را خواهند شنید.
در حالت کلی یادگیری سازهایی که روی زمین و در مقابل هنرجو قرار میگیرد (مثل سنتور، پیانو، کیبورد و...) برای کودکان راحت تر است.


در صورت نیاز به هرگونه مشاوره در خصوص موسیقی کودک و انتخاب ساز برای کودکان می توانید با تلفنهای آموزشگاه موسیقی هنرپارسه (88824774 و 88302969) تماس حاصل فرموده و یا به صورت حضوری به آموزشگاه مراجعه فرمایید. در ضمن کلیه مشاوره ها و تستهای آموزشگاه موسیقی هنرپارسه به صورت رایگان انجام می شود.
کلمات کلیدی: آموزشگاه موسیقی، موسیقی کودک، کلاس ارف، کلاس موسیقی کودک، آموزش موسیقی به کودکان، بلز، فلوت ریکوردر، طبلک، دوره موسیقی ارف، دوره موسیقی کودک، آموزش ارف